Başbakan Yıldırım, Isparta Şehir Hastanesi'nin Açılışını Yaptı


  • 24 March 2017

Dost İnşaat olarak yapımını tamamladigimiz Isparta Şehir Hastanesi'nin açılısını Başbakanımız Sn. Binalı Yıldırım yapmıştır. Isparta iline ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz.

Haber Detay :

Başbakan Binali Yıldırım, Isparta’da kamu özel ortaklığı modeliyle inşa edilen 755 yataklı Şehir Hastanesi’nin açılışını yaptı.

Türkiye’de birçok şeyi değiştirip dönüştürdüklerini belirten Başbakan Yıldırım, “İşte değişimin ispatı. Isparta Şehir Hastanesi. Bu Cumhurbaşkanımızın hayaliydi. Mersin’i, Yozgat’ı açtık. Şimdi Isparta’yı açıyoruz. Daha sonra diğerleri gelecek. Isparta demokrasinin bekçisi oldu. Demokrasinin yanında yer aldı. İlklerin şehri oldu. Biz millete efendilik yapmaya gelmedik. Millete hizmet etmek için geldik. İşte hizmetlerimiz. İşte Isparta. Allah’a şükür tamamladık. Çok dedikodu ettiler, ’yapamazlar’ dediler. Ama gün geldi engelleri aşa aşa geldik ve yaptık. Bu gördüğünüz eser 600 milyon TL. Devlet cebinden verecek yapacak. Ölme eşeğim ölme. Eskiden temel atılır tabela çakılır. Tabela üzerindeki yazılar paslanır. Etrafta otlar yükselir. Tabela kaybolurdu. Eser ortadan yok olurdu. Yapılamazdı. Bolu Tüneli’ni düşünün 12 hükümet, 22 bakan gelmiş geçmiş. Değişen bir şey yok. Ama AK Parti geldi söz verdi yaptı. AK Parti dünyanın en büyük eserlerini yaptı. Dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz. Osman Gazi Köprüsünü açtık. İzmir’i, Bursa’yı, İstanbul’u komşu kapısı yapıyoruz. İşte Isparta’da bölünmüş yollar. 80 kilometreden 185 kilometreye çıkardık. 80 yılda yapılanın iki katından fazlasını yaptık. İşte hizmet bu. İşte vatandaşa olan sevgi bu. İnsanı yücelt ki devlet yücelsin anlayışıyla çalışıyoruz. Eser kendisi konuşuyor. Bizim konuşmamıza lüzum yok. 755 yatak. Şehir gibi. Her şey var. Bir hastane değil. İçinde üç hastane var. Ayrı ayrı branşlar var. Her türlü poliklinik hizmetleri var. Yok yok Allah düşürmesin hastalık vermesin ama hastalık geldiğinde de bu hastalığa derman olacak, çare bulacak yer lazım, doktor lazım hemşire. Sağlık personeli lazım. İşte bunların hepsi burada var. Tek kişilik çift kişilik odalar var” dedi.

Eskiden hastaların hastanelerde koridor arasında, odalarda arkalı önlü, yan yana, aynı hasta yatağında bir hastanın ayağı diğerinin başı ucunda yattığı günlerden bu günlere gelindiğini belirten Başbakan Yıldırım, "Burada 35’i yeni doğan olmak üzere 131 yoğun bakım yatağı, 20 ameliyathane, 28 diyaliz aleti ne isterseniz hepsi var.

"Para alınmayacak"

Bu hastaneye tedaviye geleceklerden para alınmayacağını belirten Başbakan Yıldırım, Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sağlık Bakanımız uzun yıllardan beri Türkiye’de sağlığın dönüşümünü sağlayan tüm dünyaya örnek sağlık sisteminde emeği olan Sağlık Bakanımıza ve on binlerce çalışanına teşekkür ediyorum. Hastanemizin güzel hizmetlere vesile olmasını, sağlık dağıtmasını Cenab-ı Mevlam’dan niyaz ediyorum” şeklinde konuştu.

Başbakan’ın konuşmasının ardından Isparta Şehir Hastanesi, toplu şekilde kurdelenin kesilmesiyle açıldı.

Haber Kaynağı : Milliyet 

Haber Kaynağı : Sağlık Bakanlığı 

Haber Kaynağı : Hürriyet